Si želiš raziskovati bogato zgodovino Lendave in okolice? Te zanima delo na terenu? Se rad pogovarjaš z ljudmi? Morda poznaš koga z zanimivo življenjsko zgodbo? Bi rad med poletjem počel nekaj zanimivega v lokalnem okolju in spoznaval nove ljudi? Če te je navdušilo kaj od naštetega, potem je ta poziv pravi zate!

Klub študentov Lendava začenja s projektom “Zgodbe, ki so zaznamovale Lendavo”, s katerim želimo na interaktiven in sodoben način predstaviti zgodbe oseb in krajev, ki so zaznamovali naše okolje, obenem pa vzpostaviti medgeneracijsko sodelovanje med mladimi in starejšimi.

V sklopu projekta bomo raziskali in na spletni platformi predstavili zanimive zgodbe, s katerimi se bodo ob podpori mentorjev ukvarjali dijaki in študentje.

Projekt bosta s strani Kluba študentov Lendava vodila naša člana, doktorska študenta zgodovine na Univerzi v Ljubljani, Sindi Časar in Dejan Süč.

Na prvem skupnem sestanku se bomo dogovorili okoli poteka projekta. Predvideni potek projekta je sledeči:

TERMIN AKTIVNOST
Avgust, September 2020 Raziskovanje
Oktober, November 2020 Pregled in analiza zbranega gradiva
December 2020 Predstavitev rezultatov projekta

 

Predvidevamo, da bo pri projektu sodelovalo 16 dijakov in študentov.

Prijavo s priloženim prijavnim obrazcem sprejemamo do 31. julija 2020 na elektronski naslov kslendava@gmail.com.

V želji po vaši udeležbi vas lepo pozdravljamo,

 

Klub študentov Lendava

Dokumentacija:

Skip to content